Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?


Czyszczenie kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie, bowiem nie tak łatwo jest pozbyć się wszystkich zacieków, smug czy nawet pleśni. Co gorsza wszechobecna wilgoć w połączeniu z twardą wodę nie ułatwiają nam sprawy. Jak zatem właściwie zabrać się do tej czynności, by skutecznie pozbyć się uporczywego brudu?

Czyszczenie kabiny prysznicowej z brodzikiem

Choć nowoczesne kabiny prysznicowe typu walk in nie posiadają brodzików to jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązaniem, chociażby ze względów konstrukcyjnych budynku. A są też tacy, którym po prostu taki model kabiny prysznicowej nie odpowiada. Jeśli więc jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami brodzika, to musimy go regularnie czyścić. A jak się do tego zabrać, aby przypadkiem go nie zniszczyć?

Przede wszystkim do czyszczenia emaliowanych lub akrylowych brodzików stosuje się delikatne środki czyszczące, specjalnie do tego przeznaczone, które należy nakładać na miękkie szmatki lub gąbki. Nigdy do czyszczenia brodzików nie stosuje się ostrych gąbek, druciaków, czy syntetycznych szczotek. Do tego niewskazane jest również czyszczenie ich mleczkiem z granulkami.

Jeśli na naszym brodziku pozostają żółte zacieki z wody, najłatwiej pozbędziemy się ich przy pomocy wody z octem lub sokiem z cytryny. Możemy również sięgnąć po papkę z sody oczyszczonej.

Jak pozbyć się osadu z kamienia?

Największy problem z osadem z kamienia pojawia się tam, gdzie jest tzw. twarda woda. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu z kabiny prysznicowej? Oczywiście możemy sięgnąć po środki specjalistyczne – niekonieczne silnie chemiczne. Mogą to być łagodne, ekologiczne preparaty, które skutecznie pozbędą się kamienia z szyb. Są one nie tylko efektywne, ale też łatwe w aplikacji. Wystarczy spryskać nimi kabinę i pozostawić na 5-10 minut. Na koniec przecieramy wilgotną ściereczką i dokładnie spłukujemy płyn z całej powierzchni.

Kabina prysznicowa Excellent – jakość ma znaczenie

Znacznie łatwiej jest utrzymać kabinę prysznicową w odpowiedniej czystości jeśli jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Co to znaczy? Przede wszystkim kabina prysznicowa powinna posiadać powłokę Clean Control. Tak wykonane są właśnie kabiny prysznicowe marki Excellent. Do tego wszystkie produkty tej marki posiadają wysokiej jakości wykończenie, dzięki czemu brud nie zalega w miejscach łączenia.

Excellent posiada bogatą ofertę kabin prysznicowych, zarówno w wersji tradycyjnej z brodzikiem, jak typu walki in, z pewnością więc każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

excellent-bath.eu

Previous Wyjątkowa łazienka a relaksująca kąpiel po ciężkim dniu
This is the most recent story.